Wszyscy mamy nadzieję, że przyszłe budynki mogą być bardziej ekologiczne i energooszczędne, a wykorzystanie energii słonecznej jest obecnie najbardziej ekonomicznie wykonalnym sposobem. Ale w obecnej formie BIPV nadal nie jest standardowym sposobem konceptualizacji budynków. Istnieje duże zapotrzebowanie na zintegrowany proces projektowania i innowacyjne standardowe procedury, których nie można zagwarantować, stosując zwykłe wzorce, ani z branży budowlanej, ani z branży fotowoltaicznej, nie ma dojrzałego doświadczenia, z którego można by czerpać. Od pomysłu do realizacji doskonałego budynku BIPV, wciąż istnieje wiele problemów i trudności, które należy przełamać.

Dostosowanie BIPV
Architektura różni się od innych produktów tym, że jest dostosowywana i spersonalizowana. Żaden właściciel nie zbuduje budynku dokładnie takiego jak ten obok. Ale przemysł fotowoltaiczny jest na dużą skalę i ustandaryzowany. Firmy fotowoltaiczne liczą na to, że produkt da się dostosować do różnych budynków. To jest sprzeczność między personalizacją budynków a skalą fotowoltaiki.
Projekty BAPV, które widzimy obecnie (zdecydowana większość rozproszonych dachów fotowoltaicznych) są właśnie takie, wykorzystując znormalizowane produkty fotowoltaiczne do pokrycia dachów różnych budynków. BIPV jest stosowany głównie w nowych budynkach i oczywiście nie zaleca się przyjmowania poprzedniego modelu. Już na etapie projektowania musimy uwzględnić produkty fotowoltaiczne jako materiały budowlane. Wymaga to od firm fotowoltaicznych dostosowania modułów fotowoltaicznych do konkretnego projektu budowlanego. Oczywiście dostosowywanie nieuchronnie zwiększy koszty budowy, co może naruszyć pierwotny zamiar BIPV jako budynku energooszczędnego, więc przyszłe moduły BIPV mogą być produktami standardowymi lub produktami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb.
Wymogi bezpieczeństwa BIPV
Nawet w przypadku standardowych produktów moduły BIPV mają wyższe wymagania niż tradycyjne moduły fotowoltaiczne. Pierwszym kluczowym wymogiem jest bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo to podstawa i jest kilka czynników, na które należy zwrócić szczególną uwagę: pierwszy to bezpieczeństwo przeciwpożarowe, klasa ogniowa komponentów musi spełniać normy budynków cywilnych; drugi to wodoodporność i szczelność, jak zapewnić bezpieczeństwo elementów BIPV i innych materiałów budowlanych Nie ma wycieków wody na łączeniach, nowym problemem jest sposób, aby opady nagle wzrosły i woda nie wyciekała, gdy woda jest poważna.
Ponadto istnieje bezpieczeństwo urządzeń elektrycznych, takie jak uziemienie odgromowe, ochrona przed wyciekami w dostępnych miejscach itp. Istnieje również bezpieczeństwo konstrukcji, jak zapobiegać spadaniu elementów BIPV zainstalowanych pionowo lub zawieszonych.
Wymagania dotyczące trwałości BIPV
Żywotność tradycyjnych modułów fotowoltaicznych to zwykle 25 lat, żywotność kabli to 25 lat, żywotność inwerterów to 15 lat, a nasze wymagania dotyczące życia ważnego budynku to 100 lat. W związku z tym BIPV stawia wyższe wymagania dotyczące trwałości komponentów, nie tylko samych komponentów, ale także wszystkich materiałów głównych i pomocniczych całego systemu fotowoltaicznego.
W przeciwieństwie do tradycyjnych budynków, które są podłączone do zewnętrznych sieci energetycznych w celu uzyskania energii, zaopatrzenie w energię budynków BIPV zależy głównie od samego budynku. Dlatego komponenty BIPV zintegrowane z budynkiem determinują w pewnym stopniu żywotność budynku.
Udostępnianie spraw BIPV
W ostatnich latach budynki BIPV pojawiały się jeden po drugim na całym świecie.Wybraliśmy kilka reprezentatywnych przypadków, którymi chcemy się z wami podzielić.
budynek użyteczności publicznej

Tytuł projektu: Fotowoltaika i Paryż. Projekt wymagał 1500 modułów fotowoltaicznych o różnych kształtach dopasowanych do geometrii dachu, które dostarczają 80% energii projektu.
Lokalizacja: południowo-zachodni Paryż - kwatera główna armii francuskiej
Klient: Architekt/Projektant francuskiego Ministerstwa Obrony
Firma EPC: Nicolas Michelin Agency and Associates
Rok ukończenia: 2014
Zastosowania fotowoltaiczne: ściany zewnętrzne, dachy, świetliki, balkony itp.
Technologia fotowoltaiczna: monokrystaliczna
Moc zainstalowana: 820kWp
Strona BIPV: 7000m²
Typ komponentu: szkło-szkło, szkło-tedlar
Producent modułu: ISSOL PV
Kolor elementu: Szary cynk
